Νίκη επί του Διαγόρα οι νεάνιδες

Δευτέρα, 12 Ιανουαρίου 2015

Με νίκη ξεκίνησε ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω τη νέα χρονιά στο πρωτάθλημα των νεανίδων καθώς νίκησε το Διαγόρα στο γήπεδο του με 3-1 σετ το Σάββατο 10/1.

Ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω ξεκίνησε τον αγώνα πολύ νωχελικά κι έχασε το πρώτο σετ εύκολα από την ομάδα του Διαγόρα. Στη συνέχεια τα κορίτσια μας βελτίωσαν την υποδοχή τους, δυσκόλεψαν το σερβίς τους και εκμεταλλεύτηκαν τον τραυματισμό βασικής αθλήτριας της αντίπαλης ομάδας για να πάρουν το 2ο σετ και να ισοφαρίσουν τον αγώνα. Το παιχνίδι συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να είναι πάντα κοντά στο σκορ αλλά στο τέλος των σετ η ομάδα μας έκανε λιγότερα λάθη από τον αντίπαλο και κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να πάρει τελικά τον αγώνα.