Ήττα με 3-2 σετ για τις νεάνιδες

Κυριακή, 14 Δεκεμβρίου 2014

Με αγώνα στην κατηγορία των νεανίδων ξεκίνησε ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών τις αναμετρήσεις του με τον Κλεάνθη το Σάββατο 13/12 στο κλειστό της πόλης μας.

Ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω ηττήθηκε από την ομάδα των νεανίδων του Κλεάνθη με 3-2 σετ. Το παιχνίδι είχε αρκετή ένταση και διακυμάνσεις στο σκορ αφού οι αθλήτριες της ομάδας μας είχαν ασταθή απόδοση. Ξεκίνησαν άσχημα, χάνοντας το πρώτο σετ. Στη συνέχεια βελτιώθηκαν και έκαναν την ανατροπή παίρνοντας τα δύο επόμενα σετ, αλλά ακολούθησε καθίζηση στην απόδοση των κοριτσιών μας και ο Κλεάνθης βρήκε την ευκαιρία και πήρε τα επόμενα σετ και τη νίκη.

Αναλυτικά όσα έγιναν το Σάββατο 13/12:

Κατηγορία νεανίδων

Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 13.30 κλειστό γυμναστήριο Κω

Α.Ο.Αθλοπαιδιών Κω -Α.Ε.Σ. Κλεάνθης 2-3 (23-25, 25-16, 25-22, 17-25, 11-15) σε 118’

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Βλάχου Αναστασία, Γιαννοπούλου Ευγενία, Μήλα Ευγενία, Κεφαλιανού Μαρία, Πισσάρη Γιάννα, Φεσσάρα Ειρήνη, Αθανασιάδη Αγγελική, Αθανασιάδη Χριστίνα, Γεωργίου Ξένια, Ζαμάγια Σταματία, Χατζηνικολάου Ευαγγελίνα, Μήλα Άννα, Σταμόγλου Μαρία.

Α.Ε.Σ. Κλεάνθης (Παπακωνσταντίνου Λ.) Τσιράκου, Κάππα, Τζανουδάκη, Ακάι, Χατζηβάσιλα, Αθανασάκη, Γαβαλά, Σκούφρη, Κατίνα.

Διαιτητές ήταν οι Σταματίου Σωτήρης και Κρίτσα Νικολέττα.