Νίκησαν και οι κορασίδες στη Ρόδο

Δευτέρα, 12 Ιανουαρίου 2015

Μετά τον αγώνα του εφηβικού αγωνίστηκαν και οι κορασίδες με αντίπαλο την Τελχινίδα.

Έγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πολλές ανατροπές που στο τέλος ανέδειξε νικήτρια την ομάδα μας. Οι κορασίδες μας σε όλο το παιχνίδι ακολουθούσαν τον αντίπαλο στο σκορ κάνοντας πολλά λάθη. Έχασαν το 1ο σετ, κατάφεραν με καλό σερβίς να ισοφαρίσουν, έκαναν όμως λάθη και στο 3ο σετ που το έχασαν και πήραν ένα πολύ ανταγωνιστικό 4ο σετ με σωστές επιλογές στην επίθεση για να οδηγήσουν τον αγώνα στο 5ο και καθοριστικό σετ. Εκεί τα κορίτσια έδειξαν καλό πρόσωπο, ξέφυγαν από την αρχή στο σκορ και κράτησαν την πρωτοπορία μέχρι το τέλος νικώντας το σετ και τον αγώνα.

Κατηγορία κορασίδων:

Κυριακή 11 Ιανουαρίου 12.45 Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς- Α.Ο.Αθλοπαιδιών Κω 2-3 (25-19, 21-25, 25-17, 23-25, 12-15) σε 118’

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς (Τσιμισίρης Μ.) Αμορανίτη Κώτη, Λορέντζου, Γκίκα, Τερζίου, Κωνσταντάκη, Χουσείν, Ζέρβα, Κουφομανώλη, Παπαδοπούλου Αργυράκη, Παρασκευά.

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Βλάχου Αναστασία, Γιαννοπούλου Ευγενία, Μήλα Ευγενία, Κεφαλιανού Μαρία, Πισσάρη Γιάννα, Φεσσάρα Ειρήνη, Αθανασιάδη Αγγελική, Αθανασιάδη Χριστίνα, Ζαμάγια Σταματία, Χατζηνικολάου Ευαγγελίνα.

Διαιτητές ήταν οι Κυπριώτης Θεοδόσης και Χατζησταυρίδης Νίκος.