2η νίκη στο ανδρικό

Δευτέρα, 12 Ιανουαρίου 2015

Νίκη στο ανδρικό πρωτάθλημα το Σάββατο 10/1 για την εφηβική μας ομάδα αφού με αυτήν αγωνίζεται στην κατηγορία.

Στο Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο οι αθλητές του ομίλου μετά από ακόμα μια καλή εμφάνιση νίκησαν με 3-0 σετ και την Τελχινίδα. Στον αγώνα  οι αθλητές μας ξεκίνησαν μουδιασμένα και έμειναν αρκετά πίσω στο σκορ, αλλά με μεγάλα ψυχικά αποθέματα επέστρεψαν και πήραν το σετ με 26-24. Με κεκτημένη ταχύτητα πήραν εύκολα το 2ο σετ αλλά στο τρίτο, η αντίπαλη ομάδα με αλλαγές στην τακτική βελτίωσε το παιχνίδι της προσπαθώντας να επιστρέψει στον αγώνα. Το σετ κύλισε πολύ ανταγωνιστικά και στο τέλος του, είδαμε βόλεϊ υψηλού επιπέδου από τις δύο ομάδες. Η ομάδα μας σε εκείνο το σημείο του παιχνιδιού έπαιξε καλή άμυνα και με γρήγορο παιχνίδι στην κόντρα πήρε τελικά και το τρίτο σετ συνεχίζοντας με νίκη το πρωτάθλημα.

Κατηγορία Ανδρών:

Σάββατο 10 Ιανουαρίου 17.00 Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς- Α.Ο.Αθλοπαιδιών Κω 0-3 (24-26, 16-25, 27-29) σε 74’

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς(Τσιντομηνάς Ν.) Τσιμισίρης, Χαρισίδης, Σίμου, Χατζηγεωργίου, Ορμενάι, Σαρικάς, Γεράκης, Χειμωνέτος Κ., Χατζημανώλης, Χαριστής, Χειμωνέττος Ορ.

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μωρές Μιχάλης, Περής Παναγιώτης, Τρούμπας Νίκος, Χριστοφοράκης Στέλιος, Χατζηνικολάου Δημήτρης, Κώστογλου Στέφανος, Μωρές Δημήτρης, Γιαννόπουλος Χρήστος, Ζαμάγιας Παντελής, Παπαστεριάδης Θεοδόσης, Καλαϊτζής Γιώργος.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κυπριώτης Θεοδόσης, Παπαδούλη Μαρία και Χατζησταυρίδης Νίκος.