Ξεκίνημα με νίκη στο ανδρικό πρωτάθλημα

Κυριακή, 14 Δεκεμβρίου 2014

Με νίκη ξεκίνησε ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω και το ανδρικό πρωτάθλημα.

Στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης μας το Σάββατο το βράδυ η νεανική ομάδα του Α.Ο. Αθλοπαιδιών με πολύ καλή απόδοση από όλους τους αθλητές νίκησε τον Κλεάνθη με 3-0 σετ κάνοντας το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στο ανδρικό πρωτάθλημα. Η ομάδα μας μπήκε από την αρχή πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με καλό σερβίς άνοιξε γρήγορα τη διαφορά στο σετ, δίνοντας τη δυνατότητα στον προπονητή να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες που είχε τη διάθεσή του. Στο δεύτερο σετ ο Κλεάνθης αιφνιδίασε τους νεαρούς αθλητές της ομάδας μας και προηγήθηκε 7-1. στο σημείο αυτό η ομάδα στηρίχθηκε και πάλι στο καλό σερβίς και την άμυνα και με καλές επιλογές στην επίθεση, ανέτρεψε το σκορ και πήρε το σετ. Το τρίτο σετ κύλησε όπως και το πρώτο, δίνοντας το πρώτο τρίποντο στην ομάδα για φέτος.

Αναλυτικά:

Κατηγορία ανδρών:

Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 20.30 κλειστό γυμναστήριο Κω

Α.Ο.Αθλοπαιδιών Κω-Α.Ε.Σ. Κλεάνθης 3-0 (25-11, 25-16, 25-15) σε 59’

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μωρές Μιχάλης, Περής Παναγιώτης, Τρούμπας Νίκος, Χριστοφοράκης Στέλιος, Χατζηνικολάου Δημήτρης, Κώστογλου Στέφανος, Μωρές Δημήτρης, Γιαννόπουλος Χρήστος, Ζαμάγιας Παντελής, Παπαστεριάδης Θεοδόσης, Σταμόγλου Μανόλης.

Α.Ε.Σ. Κλεάνθης (Πότσου Νικόλαος) Μπακάλης, Ανδρέου, Γιακούμαρος, Λολάκης, Κώτης, Μενεξής Πότσου, Τζανουδάκης, Κολοκοτρώνης, Καρυώτης, Σιμάτος.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σταματίου Σωτήρης, Λαζαράκης Λάζαρος και Κρίτσα Νικολέττα.