Ξεκίνημα στο πρωτάθλημα για τις νεάνιδες

Τετάρτη, 25 Οκτωβρίου 2017

Η φετινή αγωνιστική περίοδος ξεκίνησε αυτό το Σαββατοκύριακο με εκτός έδρας αναμετρήσεις για τις νεάνιδες του Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω. Το πρωτάθλημα των νεανίδων είναι το πρώτο που ξεκινάει από τα πρωταθλήματα ανάπτυξης που διοργανώνει η τοπική επιτροπή του βόλεϊ.

Οι νεάνιδες του συλλόγου μας αντιμετώπισαν το Σάββατο την ομάδα του Διαγόρα ενώ την Κυριακή έπαιξαν και με τον Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς. Τα κορίτσια νίκησαν τον Διαγόρα με 3-2 σετ σε παιχνίδι στο οποίο προηγήθηκαν με 2-0. Ο Διαγόρας κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να ισοφαρίσει σε 2-2 σετ, ενώ στο πέμπτο σετ οι νεάνιδές μας ήταν πιο προσεκτικές έπαιξαν καλή άμυνα και κατάφεραν να φτάσουν στην πρώτη νίκη για το φετινό πρωτάθλημα. Την Κυριακή με αντίπαλο την Τελχινίδα τα κορίτσια μας δεν κατάφεραν να σταθούν το ίδιο καλά στο γήπεδο καθώς ο αντίπαλος πίεσε πολύ στο σερβίς ενώ και επιθετικά ήταν πολύ δυνατός. Έτσι ήρθε μια φυσιολογική ήττα με 3-0 σετ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

Σάββατο 21-10-2017   15.00

Γ.Σ. Διαγόρας-Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 2-3 (21-25, 25-27, 25-15, 25-19, 12-15) σε 129’

Γ.Σ. Διαγόρας (Ελευθεριάδου Χ.) ΕΥΘΥΜΙΟΥ,ΜΟΔΟΠΟΛΗ, ΡΟΜΠΑ, ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ, ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΥΠΡΙΩΤΗ, ΠΑΝΙΕΡΑ, ΤΑΛΟ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΑΜΠΛΙΑΝΙΤΗ, ΚΑΒΟΥΝΙΔΗ, ΚΥΠΡΙΩΤΗ Ε.

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΔΑΣΚΑΛΟΥ, ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΑΓ., ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ Χ., ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΙΣΙΡΗ, ΜΑΤΣΟΥΡΗ, ΓΕΡΟΝΤΑ, ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ, ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ, ΤΡΙΤΣΑΡΗ.