Ξεκίνημα στις κορασίδες με νίκη επί του Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς

Τετάρτη, 27 Ιανουαρίου 2016

Με την νέα χρονιά ξεκίνησε και το πρωτάθλημα κορασίδων και η ομάδα μας φιλοξένησε την Τελχινίδα το Σάββατο 23 Ιανουαρίου στο κλειστό της πόλης.

Όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο παρακολούθησαν ένα παιχνίδι για καρδιακούς το οποίο είχε τελικά θετική κατάληξη για την ομάδα μας αφού με ανατροπή νίκησε το ματς στο πέμπτο σετ με 3-2 σετ. Τα κορίτσια του συλλόγου προηγήθηκαν με 1-0 σετ αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι αθλήτριες της Τελχινίδας έπαιξαν καλύτερη άμυνα, σέρβιραν πιο απειλητικά και πήραν τα δύο επόμενα σετ κάνοντας το 2-1. Στο τέταρτο σετ οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν και με 24-22 αλλά κάπου εκεί οι κορασίδες του ομίλου πέρασαν στην αντεπίθεση και πήραν το σετ με 30-28 οδηγώντας το παιχνίδι στο πέμπτο σετ. Εκεί με καλό σερβίς πέρασαν μπροστά και κράτησαν τη διαφορά μέχρι το τέλος κάνοντας το 15-11 και το 3-2 στο παιχνίδι.

Αναλυτικά:

Σάββατο 23-1-2016

Κατηγορία κορασίδων

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω – Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς 3-2 (25-23, 21-25, 24-26, 30-28, 15-11) σε 138’

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω  (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΥ Μ. ΠΙΣΣΑΡΗ Ι.-ΦΕΣΣΑΡΑ Ε.-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ Α.-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΧΡ.-ΖΑΜΑΓΙΑ ΣΤ.-Χ''ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ε., ΜΑΤΣΟΥΡΗ Κ., ΤΣΑΦΑΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΛΟΥΜΙΩΤΗ, ΔΑΣΚΑΛΟΥ

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς (Μιχάλης Τσιμισίρης) ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ, ΓΚΙΚΑ, ΤΕΡΖΙΟΥ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΧΟΥΣΕΙΝ, ΖΕΡΒΑ.