Νίκη κόντρα στον Κλεάνθη στις κορασίδες

Τρίτη, 15 Απριλίου 2014

Πολύ καλές εμφανίσεις έκαναν οι ομάδες του Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω στις αναμετρήσεις τους με τις ομάδες του Κλεάνθη που βρέθηκε στη Κω το Σάββατο για τα τοπικά πρωταθλήματα ανδρών και κορασίδων.

Για το πρωτάθλημα κορασίδων στην προτελευταία αγωνιστική τα κορίτσια του Ομίλου έκαναν την καλύτερη τους εμφάνιση για την περίοδο και νίκησαν την ομάδα του Κλεάνθη με 3-1 σετ.  Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά και με καλό σερβίς αλλά και υποδοχή πήρε το πρώτο σετ. Ο Κλεάνθης αντέδρασε και ισοφάρισε τον αγώνα. Όμως τα κορίτσια του Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω, διατηρώντας σε καλό επίπεδο σερβίς και υποδοχή και με καλές επιθέσεις στο υπόλοιπο κομμάτι του αγώνα, πήραν τα άλλα δύο σετ για να φτάσουν στη νίκη.

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω –Α.Ε.Σ. Κλεάνθης  3- 1(25-19, 19-25, 25-19, 25-17) σε 86’

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Παπαβασιλείου Μαρία, Δρεμπέλα Μαρία, Βλάχου Αναστασία, Γιαννοπούλου Ευγενία, Μήλα Ευγενία, Κεφαλιανού Μαρία, Πισσάρη Γιάννα, Φεσσάρα Ειρήνη, Χατζηνικολάου Ευαγγελίνα.

Α.Ε.Σ. Κλεάνθης (Πότσου Νίκος) Τζανουδάκη, Φουντουραδάκη, Σκούφρη, Καλιβούρη, Χατζηβάσιλα, Ακάι, Φλεβάρη, Κάππα, Τσιράκου, Ορφανού.