Παιχνίδι θρίλερ και ήττα στο τάι μπρέικ

Πέμπτη, 29 Νοεμβρίου 2018

Το Σάββατο το βράδυ αγωνίστηκαν τα αγόρια στην κατηγορία του εφηβικού σε παιχνίδι εναντίον του Τελχινίς.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας η οποία εμφανίστηκε πολύ υποτονική και με πολλά λάθη. Η Τελχινίδα προηγήθηκε με 2-0 σετ. Η ομάδα μας κατάφερε να βελτιώσει την υποδοχή της, να γίνει πιο αποτελεσματική στην επίθεση και με σερβίς που επηρέασε την αντίπαλη υποδοχή, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να ισοφαρίσει σε 2-2 σετ. Στο πέμπτο σετ οι έφηβοι μας προηγήθηκαν με 8-7 και 10-9, αλλά κάπου εκεί χάθηκε η συγκέντρωση των παιδιών, έγιναν λάθη και τελικά το παιχνίδι χάθηκε με 15-10. Το αποτέλεσμα του αγώνα εξακολουθεί να φέρνει την ομάδα μας με πλεονέκτημα στην ισοβαθμία με τους Τελχινίς, καθώς στον εντός έδρας αγώνα μας η ομάδα μας νίκησε με 3-1 σετ, οπότε η πρώτη θέση εξαρτάται αποκλειστικά από τα αποτελέσματα της δικής μας ομάδας στα παιχνίδια που απομένουν για τη λήξη του πρωταθλήματος εφήβων.

Αναλυτικά:

Σάββατο 24-11-2018  20.00  κλειστό γυμναστήριο Βενετόκλειο    Πρωτάθλημα εφήβων

ΡΣΦΠ Τελχινίς- Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 3-2 (25-22, 25-22, 17-25, 23-25, 15-10) σε 108’

ΡΣΦΠ Τελχινίς (Νίκος Τσντομηνάς) ΡΕΓΚΛΗΣ, ΑΜΠΛΙΑΝΙΤΗΣ, ΚΑΛΙΟΖΗΣ, ΦΙΛΙΠΠΟΥ, ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ,ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ, ΜΠΟΖΑΪΤΖΙ, ΤΕΡΖΙΟΥ

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΠΑΠΟΥΛΗΣ, ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ, ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ, ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ, ΚΑΖΑΜΙΑΣ, ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ,  ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ, ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ, ΣΤΑΜΟΓΛΟΥ