Μέτρια εμφάνιση για το ανδρικό βόλεϊ στην τρίτη ήττα στο πρωτάθλημα

Κυριακή, 19 Νοεμβρίου 2017

Το Σάββατο 18 Νοεμβρίου η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω φιλοξένησε την ομάδα του Α.Ο. Μαρκόπουλου σε παιχνίδι στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι ήταν μια ευκαιρία για αγωνιστική ανάκαμψη της ομάδας του νησιού μας, καθώς έψαχνε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Η ομάδα παρουσιάστηκε με μεγάλες μεταπτώσεις στην απόδοσή της και τελικά υπέστη μια ακόμη ήττα με 3-0 σετ.

Οι παίκτες προσπάθησαν αλλά ήταν μέτριοι στην υποδοχή, και επέτρεψαν στον αντίπαλο να αποκτά διαφορά ασφαλείας σε κάθε σετ φτάνοντας άνετα σχετικά στη νίκη.