Δυνατό τεστ με το ανδρικό του Ροδίων Άθλησις

Κυριακή, 03 Απριλίου 2016

Στο φιλικό που έγινε το βράδυ του Σαββάτου με την ανδρική ομάδα του Ροδίων οι αθλητές μας δοκιμάστηκαν σε ένα παιχνίδι με ομάδα ανώτερης κατηγορίας.

Στο 1ο σετ ήταν ανταγωνιστικοί μέχρι το πρώτο μισό του. Στη συνέχεια υπέκυψαν στο πολύ καλό σερβίς του αντιπάλου και δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν το σκορ. Στα επόμενα σετ και αφού προσαρμόστηκαν στις απαιτήσεις του παιχνιδιού κατάφεραν να πιέσουν τον αντίπαλο μέχρι το τέλος και να δείξουν τις μεγάλες δυνατότητες που έχουν σαν άτομα αλλά και σαν σύνολο. Ο Ροδίων Άθλησις αγωνίζεται στον πρώτο όμιλο της Α2 εθνικής κατηγορίας, είναι δεύτερος στο πρωτάθλημα και προετοιμάζεται για τα μπαράζ ανόδου στην Α1 που θα ακολουθήσουν το επόμενο διάστημα.

Η ομάδα μας φιλοξένησε το Ροδίων Άθλησις καθώς προετοιμάζεται για το final 4 του ανδρικού πρωταθλήματος  που θα γίνει την επόμενη εβδομάδα στη Ρόδο, καθώς και για τους αγώνες που θα της δώσουν την πρόκριση στα προημιτελικά του πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων την Μεγάλη εβδομάδα.

Για την ιστορία το παιχνίδι τελείωσε με νίκη του Ροδίων με 3-0 σετ (10-25, 23-25, 23-25)