Ξεκίνημα με νίκες για το ανδρικό στη Ρόδο

Τρίτη, 01 Δεκεμβρίου 2015

Με νίκες ξεκίνησαν τα αγόρια τη φετινή αγωνιστική περίοδο στο ανδρικό πρωτάθλημα. Τα αγόρια της ομάδας μας στην κατηγορία των ανδρών έκαναν μια πειστική εμφάνιση απέναντι στην αδύναμη ομάδα του Διαγόρα, επιβλήθηκαν με 3-0 σετ και έδειξαν ότι θα είναι το φαβορί για τον φετινό τίτλο.

Την Κυριακή το πρωί στο Βενετόκλειο, η ομάδα μας αντιμετώπισε την Τελχινίδα σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε ντέρμπι. Το παιχνίδι ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο για την ομάδα μας. Με πολλή προσοχή και άριστα ποσοστά σε υποδοχή και επίθεση έφτασαν εύκολα στο 2-0. Κάπου εκεί χάθηκε ο ρυθμός, χάλασε η υποδοχή και δόθηκε η ευκαιρία στον αντίπαλο να πάρει ένα σετ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Στο τέταρτο σετ όμως η ομάδα μας είχε την εικόνα των δύο πρώτων σετ και τελικά έφτασε σε νίκη με 3-1 σετ, που της δίνει ξεκάθαρο προβάδισμα για την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.