Ήττα στην πρεμιέρα του Πανευρωπαϊκού για Χατζηνικολάου/Κώστογλου

Πέμπτη, 06 Αυγούστου 2015

Με ήττα ξεκίνησαν τους αγώνες τους στη Λετονία τα αγόρια του Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω, Χατζηνικολάου/Κώστογλου, καθώς στο πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο την Γαλλία, δεν έκαναν καλή εμφάνιση και έχασαν με 2-0 σετ.

Η ομάδα μας υστέρησε στην υποδοχή και αυτό κόστισε κυρίως στο δεύτερο μισό των σετ, δίνοντας εύκολους πόντους στον αντίπαλο μετά το τεχνικό τάιμ άουτ. Το σερβίς δεν ήταν αποτελεσματικό και οι αντίπαλοι είχαν εύκολη αλλαγή. Κάπως έτσι η Γαλλική ομάδα έφτασε σε εύκολη νίκη. Τώρα εθνική μας ομάδα ετοιμάζεται να αντιμετωπίσει άλλη μια δυνατή ομάδα το πρωί, την Αυστρία, ενώ το απόγευμα θα βρει στο δρόμο της την Πολωνία σε μια προσπάθεια να βρει μια νίκη τουλάχιστον που θα της δώσει ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα μέχρι τώρα αποτελέσματα του ομίλου.

Αγ.    Ημ/νια        Ώρα    Γηπ.
42   07-Aug   17:40    4      Chatzinikolaou/Kostoglou GRE [21] Szablowicz/Kaszewiak POL [28]
41   07-Aug     17:40 2     Kindl/Ochaya AUT [5] Bassereau/Platre FRA [12]
26   07-Aug     10:40 2      Bassereau/Platre FRA [12] Szablowicz/Kaszewiak POL [28]
25   07-Aug 10:40 4     Kindl/Ochaya AUT [5] Chatzinikolaou/Kostoglou GRE [21]
10   06-Aug 14:10 4     Bassereau/Platre FRA [12] Chatzinikolaou/Kostoglou GRE [21] 2-0 (21-8, 21-12) 0:24
9     06-Aug 14:10 2    Kindl/Ochaya AUT [5] Szablowicz/Kaszewiak POL [28] 2-0 (21-14, 21-17) 0:32